Całkowity czas realizacji projektu uzależniony jest zawsze od Twoich oczekiwań oraz wielkości prowadzonej inwestycji. Projektowanie wnętrz wymaga niezwykłej precyzji. Z naszych doświadczeń wynika, że przedział ten może być bardzo różny i wynosić minimum od 5 do 8 tygodni.
Od projektu wnętrza po wykończony, gotowy lokal… Jeżeli zdecydowałeś się powierzyć nam nadzór autorski nad realizacją projektu wnętrza, to my przejmujemy na siebie współpracę z wykonawcami i podwykonawcami w zakresie realizowanego przedsięwzięcia robót wykończeniowych, budowlanych, i stolarskich. W zależności od zadeklarowanej formy sprawowania nadzoru możemy nie tylko sprawować kontrolę nad prawidłowością realizacji projektu wnętrza lecz także przejąć rolę inwestora w zakresie wszelkich koordynacji prac czy dostaw materiałów, przekazując ostatecznie do dyspozycji gotowy lokal do użytkowania. Zaletą pełnego nadzoru autorskiego nad realizacją projektu wnętrza jest Twoja wygoda i oszczędność czasu. Jest to usługa polecana zwłaszcza osobom zapracowanym. Nie musisz poświęcać Swojego czasu na zajmowanie się dodatkowymi i czasochłonnymi sprawami, wymagającymi często fachowej wiedzy. Kompleksową realizację polecamy Wszystkim tym, dla których ważny jest ostateczny kształt i jakość prowadzonej inwestycji.

I etap: Konsultacje - dobór stylu, określenie zakresu i czasu prac oraz budżetu. Rozmawiamy o układzie funkcjonalnym wnętrza i zagospodarowaniu komunikacyjnym przestrzeni tj. ścianach działowych, materiałach wykończeniowych, meblach, kolorystyce, oświetleniu.

II etap: Prezentacja koncepcji Wybór układu funkcjonalnego wnętrza (rzuty płaskie pomieszczeń rozmieszczeniem mebli oraz wizualizacją). Architekt wnętrz przedstawia dobór materiałów do Twojego wnętrza, uzależniony od indywidualnych potrzeb gustu oraz budżetu. Akceptacji materiałów do wykończenia wnętrz możesz wykonać drogą mailową, osobiście w biurze projektowym firmy lub w salonach budowlanych i z wyposażeniem wnętrz. Próbki materiałów o ile istnieje fizyczna możliwość mogą też być przywiezione na miejsce realizacji.

III etap: Zaczynamy projekt, kiedy potwierdzisz akceptację układu funkcjonalnego i materiały. Taki układ przyjmiemy do realizacji. Każdy etap projektu wnętrza omawiamy krok po kroku na spotkaniu lub przesyłamy drogą mailową. Jest to ważny etap wymiany informacji i Twojego kontaktu z architektem wnętrz. Bierzemy pod uwagę przestrzeń wnętrza, światło, materiały a także ich dostępność.

IV etap: Zaakceptowana koncepcja = projekt wnętrza. Otrzymujesz foto-realistyczne wizualizacje pomieszczeń z opisem materiałów wykończeniowych, (wymiary, ilości, ceny, wskazanie miejsca zakupu i wykonawcy oraz dokumentację techniczną elementów do zabudowy . Projektowanie wnętrz w ostatnim etapie średnio wynosi od 2 do 4 tygodni. Termin zależy od wielkości projektowanych powierzchni oraz ilości detali zastosowanych w aranżacji.

Jeżeli chciałbyś porozmawiać z architektem o Twoim wnętrzu, proponujemy godzinną konsultację. Jest to czas na przedyskutowanie Twoich oczekiwań związanych z projektem. Omawiamy również szczegóły i możliwości rozpoczęcia współpracy. Jeśli jest to inwestycja na terenie Warszawy koszt wynosi 200 zł. Jeśli dalej to konsultacja będzie wyceniona indywidualnie. Zapraszamy też na konsultacje w naszym biurze projektowym.